В Ягодині конфіскували вантажівку з контрабандними цигарками

Волинські митники на посту Ягодин виявили та вилучили у водія вантажівки 2633 пачки цигарок різних торговельних марок без акцизних марок України, повідомляють на фейсбук сторінці Волинської митниці.
Ними порушник – “рецидивіст” нашпигував відсік для двигуна, глушник тягача, а ще – приховав під декоративною обшивкою кабіни. Вартість вилученого у ході повного митного огляду курива – майже 160 тисяч гривень.
Однак чоловік поплатиться за контрабанду не тільки втраченим крамом, який віз для збуту у Європі. Відповідно до статті 483 Митного кодексу України, переміщення товарів через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших способів, що утруднюють виявлення таких товарів, тягнуть за собою, крім штрафу та конфіскації цих товарів, також конфіскацію транспортних засобів зі спеціально виготовленими тайниками. Тож сідельний тягач «Даф», оцінений у понад 300 тисяч гривень, теж тимчасово вилучений на склад митниці.
І навіть більше. З’ясувалося, що цей водій протягом року уже притягався до адміністративної відповідальності за порушення митних правил. Згідно з частиною 2 статті 483 Митного Кодексу, в таких випадках розмір штафу становитиме 200 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення.
Матеріали справи за відповідним протоколом митники передадуть до суду.