Вишнівська громада долучилася до реалізації проєкту впровадження цифрових рішень «Digital Volyn»

Пілотними громадами-партнерами проєкту стали: Луцька, Володимирська, Нововолинська, Ковельська, Камінь-Каширська, Боратинська, Вишнівська, Горохівська, Зимнівська, Іваничівська, Локачинська, Маневицька, Мар’янівська, Поромівська, Цуманська та Шацька.

Завдяки участі у Проєкті кожна громада отримає експертну підтримку, спільну взаємодію та обмін досвідом для зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування в напрямі цифровізації, повідомляють у Волинській ОВА.

«Для ефективності цифровізації в регіоні дуже важлива ідентифікація актуальних проблем громад у галузі цифрових трансформацій, пошуку ефективних рішень цифрового розвитку регіону та обміну досвіду між громадами разом. Зокрема одним із заходів проєкту буде розробка цифрових інвестиційних каталогів. А це сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості громад, що особливо важливо у викликах війни. Попри війну, в цей нелегкий час нам важливо, що ми всі пліч о пліч і ми незламні у прагненні розвитку та побудови успішних та сильних громад. Бажаю успіху громадам і максимальної ефективності від заходів в рамках проєкту Digital Volyn»в, – зазначила заступниця голови ОДА з питань цифровізації, цифрових трансформацій та цифрового розвитку (CDTO) Вікторія Левчук.

Робота в рамках проєкту охоплюватиме такі напрямки:

➡️ розвиток інвестиційного маркетплейсу громад Волині. Громади матимуть можливість розробити електронні інвестиційні каталоги, що допоможуть у пошуках партнерів та співпраці з донорами;
➡️ проведення тренінгів із впровадження інструментів кібербезпеки;
➡️ підтримка громад з розробки програм інформатизації;
➡️ підвищення рівеня знань та навичок представників органів місцевого самоврядування та державної влади у плануванні та реалізації політики цифрової трансформації на обласному та місцевому рівнях.

Відбір пілотних громад – учасниць проєкту здійснювався за такими критеріями:
✔️ мотивація до участі у проєкті та декларування органу місцевого самоврядування щодо виконання всіх етапів співпраці;
✔️ обґрунтування потреби у розробці та реалізації місцевої програми інформатизації;
✔️обґрунтування потреби у розробці електронного каталогу інвестиційної привабливості;
✔️ спроможність до реалізації партисипаційного підходу та наявність відповідального персоналу органу місцевого самоврядування;
✔️ оцінка актуального рівня використання цифрових інструментів в громаді.

«Попередньо було заплановано відбір 8 громад, проте після приймання заявок на конкурсний відбір комісія відмітила високий рівень вмотивованості громад та прагнення цифрового розвитку, тому було прийняте рішення долучити всі 16 громад до проєкту, – зазначив керівник проєктного офісу Digital Volyn Петро Гоцалюк. – Розуміємо, що в цих умовах ми повинні надати підтримку всім громадам у яких є така потреба та висока вмотивованість до розвитку. Ми плануємо залучити експертів, які під час тренінгів з представниками громад сформують дієві програми, відберуть цікаві ідеї проєктів, та допоможуть у подальшому у пошукові фінансування для реалізації проєктів».

Метою проєкту є розширення знань представників місцевої влади щодо цифрової трансформації, а також забезпечити комунікацію між владою, громадами та міжнародними донорами.

Проєкт «Офіс впровадження цифрових рішень «Digital Volyn»», реалізується ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» у партнерстві з Волинською обласною державною адміністрацією за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та підтримки Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.