Любомльська лікарня підсилалася новим обладнанням

У Любомльській лікарні відтепер є обладнання для проведення малоінвазивних операцій при сечокам’яних хворобах.

Про це розповів начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко за результатами робочої поїздки на Любомльщину. Зокрема, очільник області разом із головою обласної ради Григорієм Недопадом приїхали на запрошення керівника медзакладу Володимира Дибеля, повідомляють у Волинськй ОВА.

Як розповів керівник лікарні, устаткування для проведення ендоурологічних трансуретральних та черезшкірних втручань придбали за власні кошти та кошти місцевого бюджету. До співфінансування долучились Любомльська та Вишнівські громади. Загальна вартість обладнання –  близько 1,9 млн грн. Та щоб повністю розрахуватись не вистачає понад 500 тис. грн, тож звернулись із клопотанням виділити із обласного бюджету.

«В Любомлі у ньому була велика потреба, бо за рік часу через мій кабінет пройшло близько 200 пацієнтів із сечокам’яною хворобою. Окрім цього, сімейні лікарі, які раніше таких пацієнтів скеровували на Ковель, тепер зможуть направляти сюди. І ми зможемо надавати висококваліфіковану медичну допомогу людям. До речі, такий самий апарат використовують в обласній лікарні», – розповів спеціаліст, що безпосередньо працюватиме з обладнанням.

Загалом наявність такого новітнього апарату в медзакладі, за словами колективу, – це великий крок для лікарні. Обладнання німецького виробництва та дуже потужне.

Тепер, коли пацієнт поступатиме як ургентний з гострим болем, у лікарні відразу проведуть операцію. А так як обладнання дозволяє це зробити без жодного розрізу (малоінвазивне втручання), то пацієнт швидко відновиться та повернеться додому.

Також оглянули сучасну рентгенівську цифрову систему, вартістю 2,5 млн грн, яку надала держава. Як зазначив Володимир Дибель, це також допоможе розвиватись закладу у наданні медичних послуг. Зокрема у планах – пересадки кульшових суглобів.

Як підсумок візиту, прийняли рішення допомогти Любомльському ТМО із коштами, про які вони клопочуть.