Очільники місцевої влади привітали ветерана з Любомля зі 101 річницею від Дня народження

12 січня 2023 року відзначив свій 101-ий день народження Петро Гнатович Баранський, ветеран Другої світової війни, житель м. Любомль Ковельського району. На превеликий жаль і сьогодні таку поважну ювілейну дату затьмарює війна. Але ми обов’язково переможемо, мир та злагода запанують на нашій землі!

У цей урочистий день привітати Петра Гнатовича завітали начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен, Любомльський міський голова Роман Ющук,  Вишнівський сільський голова Віктор Сущик, військові, голова Ковельської ветеранської організації Валентина Січкар, колектив лікарів Любомльської лікарні, учасники Народного аматорського хору ветеранів війни і праці «Осіннє золото», рідні, близькі друзі та колеги, повідомляють на сайті Ковельської райдержадміністрації.

Народився Петро Гнатович 12 січня 1922 року в селі Варишин тодішньої гміни Мірче Томашівського повіту Люблінського воєводства (Польща). Крім нього в родині зростало дві сестри і брат. У 1939-му році, до початку війни між Німеччиною і Польщею, сім’я переїхала в Україну. Оселилася неподалік м. Золотоноша, що на Черкащині, освоїв професію токаря. І це згодом вплинуло на його солдатську долю. У 1943-му призвали в Червону Армію. Потрапив на 1-й Український фронт. Після війни навчався у Київському фінансово-економічному технікумі. За словами Петра Гнатовича «працював на різних посадах, мав справи, як кажуть, із різними людьми. Трудився на совість, інакше не міг. Був не свідком, а учасником життя, яке вирувало довкруг у ті непрості часи».

Близько двадцяти років керував колгоспом, що в Рожищенському районі. А ще головував у Затурцівській сільраді, що в Локачинському районі. Там і зустрів свою долю – гарну дівчину Софійку, яка згодом стала дружиною. Працював у Шацьку завідувачем фінвідділу райвиконкому. Разом із дружиною, яка відійшла у засвіти 17 років тому, виховали двох чудових дочок: Нелю – стала художником і Майю – здобула фах медпрацівника. Дочекався внуків і правнуків.

Петро Гнатович  учасник Народного аматорського хору ветеранів війни і праці «Осіннє золото». Та попри солідний вік просить не виключати його з колективу, до якого прикипів за 35 років.

Роки радісні й тяжкі, святкові й буденні, насичені подіями та непередбачуваними змінами, бачив у своєму житті Петро Гнатович, але незважаючи на поважний вік, іменинник при доброму настрої, здоров’ї, відмінній пам’яті та гуморі, а тому під час зустрічі охоче ділився яскравими спогадами про життя, багатий досвід, жартував, співав пісні з своїми друзями – колегами  учасниками Народного аматорського хору ветеранів війни і праці «Осіннє золото».

З нагоди дня народження гості вручили Грамоти, Подяки, квіти та подарунки. А також висловили слова вдячності і шани за багаторічну сумлінну працю, яскравий приклад людяності, мужності, сили волі, порядності. Звертаючись до Петра Гнатовича, начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен побажала імениннику міцного здоров’я, перемоги, миру, поваги від оточуючих, любові та турботи від рідних і близьких людей, родинного затишку.