Волинський митник, якого затримали з 700 тисячами доларів у багажнику, – досі у штаті держслужби

Волинський митник Михайло Бурдейний, в авто якого у 2021 році знайшли понад 704 тисячі доларів США, числиться у штаті Волинської митниці Держмитслужби, щодо якої зараз триває процес ліквідації. Про це на пресконференції у вівторок, 17 січня, розповів виконуючий обов’язки начальника Волинської митниці Микола Татарчук, повідомляє Волинська служба новин.

Нагадаємо, у 2021 році працівники ДБР затримали начальника відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Михайла Бурдейного. У його авто під час обшуку працівники Державного бюро розслідувань знайшли 704,3 тисячі доларів США готівкою, які той віз у багажнику машини.

Це затримання спричинило скандал навколо митниці. Пачки з грішми навіть були підписані, щоб кур’єр не переплутав, у яку структуру має піти та чи та сума. Проте згодом, коли шум навколо цієї події трохи затих, виявилося, що карати за корупцію цього митника ніхто не збирається. А кошти нібито належать якомусь підприємцю.

За словами Татарчука, нині Михайло Бурдейний перебуває у штаті Волинської митниці Держмитслужби – структури, яка наразі ліквідовується, тобто не там, де очільником є Татарчук.

«Там, де я є керівником, він не працює. Бурдейний залишився у Волинській митниці Держмитслужби і не був переведений.

Якщо до людини є питання кримінального характеру, таку людину ми не переводимо. Якщо до нього таких питань немає і немає інших питань, пов’язаних з діяльністю митного органу, тоді приймається законне рішення. Не таке, яке хочу я чи яке хоче Бурдейний, а приймається законне рішення», – зазначає очільник Волинської митниці.

До слова, наразі існує дві структури: одна – Волинська митниця Держмитслужби, інша – Волинська митниця, як відокремлений підрозділ у складі єдиної юридичної особи Державної митної служби України.

Повідомляється, що Волинська митниця Держмитслужби два роки перебуває у стадії ліквідації. Це та юридична особа, статус якої припинено станом на сьогодні. Працює ліквідаційна комісія, завданнями якої є передати майно, яке було на балансі, і кадри, які перебували у штатному розписі, Волинській митниці.

«Станом на сьогодні переведення не відбулося, заміщення посад не відбулося, а все у тій старій структурі, яка ще місяць-два і буде повністю ліквідована. Просто такий тривалий процес, але він передбачений чинним законодавством», – додають у прес-службі Волинської митниці.