Оборонці Соледара залишили місто – ЗСУ

Збройні сили України повністю відійшли від населеного пункту Соледар Донецької області.

Про це ВВС News Україна повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

«Задля збереження життя особового складу Сили оборони відійшли від Соледара і закріпилися на заздалегідь підготовлених рубежах оборони. Оборонці міста створили справжній подвиг, незважаючи на перевагу ворога у 3-5 разів, потужно тримали свої позиції. Вони завдали ворогу величезних втрат в особовому складі, які можна порівняти з втратами агресора у двох чеченських війнах», – повідомив Череватий.

За його словами, ЗСУ виконали основне завдання: не дали системно прорвати лінію фронту на Донецькому напрямку та увійти в тил, а потім рухатися на оперативний простір.

«Вибили максимально сили, насамперед живу силу особового складу, виснажили ворога», – сказав він згодом «Суспільному».

За словами Череватого, лінію фронту в Соледарі вирівняли: ні оточення, ні взяття в полон українських військових не було.

«Це війна. Кожен воєначальник ухвалює рішення з урахуванням максимальної вигоди для своїх військ. Ми не можемо собі дозволити таку розкіш, яку дозволяє наш ворог, просто кидати бійців на вбивство. Намагаємося маневрувати, бити вогнем, застосовувати тактику малих груп, щоб максимально виснажити ворога», – зазначив Череватий.

Він додав, що рф хоче привернути увагу до «маленького міста Соледар на тлі того, що раніше ворог зазнав суттєвих поразок на Київщині, під час харківської операції, лиманської та херсонської».