Підтримати переселенців

У Любомльській міській раді відбулася зустріч міського голови Романа Ющука, заступника міського голови з гуманітарних питань Олега Зламанюка, секретаря ради Антона Фурманюка, керуючого справами виконавчого комітету Ігоря Торби з представниками Благодійного фонду «Рокада», повідомляють у самоврядному органі.

Метою візиту стало обговорення перебування в громаді внутрішньо переміщених осіб, їх підтримки місцевою владою та благодійними організаціями.

У ході зустрічі було з’ясовано поточну ситуацію з проживанням ВПО у громаді. Наразі у Любомльській громаді мешкають 300 зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Підтримка ВПО громади — один із постійних напрямків діяльності міської ради. Мова йде про забезпечення проживанням, харчуванням, одягом та засобами гігієни, психологічною та юридично-адміністративною підтримкою.

«Благодійний фонд «Рокада» — один з тих, який неодноразово підтримував верстви населення нашої громади, що перебувають у скрутному становищі, тож плануємо продовжувати співпрацю у цьому напрямку і надалі», — зазначив Роман Ющук.

Однак, якщо раніше діяльність благодійних організацій була спрямована на надання матеріальної підтримки, то цього року основним напрямком буде інтеграція переселенців у громаді. Згідно зі стратегією підтримки ВПО, яку прийнято в Україні до 2025 року, а також відповідно до закону «Про захист прав внутрішньо переміщених осіб», у цьому році при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування будуть створені ради ВПО.

Створення Ради з питань ВПО при Любомльській територіальній громаді — відкриває можливість долучити переміщених осіб до прийняття рішень, сприяє їхній інтеграції та налагодженню комунікації між ними та приймаючої стороною, а також це можливість покращити забезпечення потреб та захист прав цієї категорії.

Любомльська громада розпочинає роботу зі створенні нового дорадчого органу — Ради з питань ВПО. На зустрічі було обговорено першочергові кроки. Один з них – проведення анкетування мешканців з числа внутрішньо переміщених осіб для залучення їх до суспільно-політичного життя, а також утворення ініціативної групи для обговорення положення Ради з питань ВПО у громаді.

Спільну подальшу роботу у цьому напрямку сторони засвідчили, підписавши меморандум про співпрацю.

Отже, якщо ви зареєстровані як внутрішньо переміщена особа у Любомльській територіальній громаді та бажаєте брати активну суспільно-політичну участь у її житті, запрошуємо заповнити анкету