Чи вивчені уроки Чорнобиля?

…Тримаю в руках фотокопію незвичного документа. Це постанова ЦК КП України і Ради Міністрів Української РСР.

«Про вибір площадки Центрально-Української атомної районної електростанції в Київській області».

ЦК КП України і Ради Міністрів Української РСР постановляють:

Погодитись з пропозицією державної комісії про вибір площадки для розміщення атомної районної електростанції Міністерства енергетики і електрифікації УРСР потужністю 2000 тис. кВт біля села Копачі Чорнобильського району Київської області, і площадки для житлового селища електростанції на північному сході від залізничної станції Янів.

Загальна площа земель, яка відводиться для електростанції та житлового селища повинна становити не більше 1676 га, в тому числі 96 га орної землі.

Зазначену електростанцію іменувати Чорнобильська атомна районна електростанція.

Секретар ЦК КП України Петро Шелест.

Голова Ради міністрів Української РСР Володимир Щербицький.

2.02.1967 року».

На постанові в правому кутку вибито два слова чорним (жирним) шрифтом: «Цілком таємно». Ніби планували поліпшити життя людям, та свою документацію ховали за сімома замками від народу. Але шила в мішку не сховаєш. А таємне рано чи пізно стає явним. 26 квітня 1986 року Україна, а з нею вся Європа дізналася, яке лихо  ховалося 19 років за партійним документом.

Подробиці читайте у завтрашньому номері газети «Наше життя» (27 квітня 2023 року)

Придбати газету можна у магазині «Хліб» у центрі міста, на міському ринку (підприємець Віктор Лобко), у магазині «Продуктовий маркет» поблизу автостанції а також передплатити в редакції, у листонош чи заповнивши форму на сайті Укрпошти.