Будівництво Головненської школи припиняється, – рішення Мінрегіону.

Днями для Волині довели суму, передбачену в 2021 році з Державного фонду регіонального розвитку, яка складає 154 млн 024 тис. 971 грн. Тож в області завершили роботу з формування переліку переможців конкурсного відбору, що можуть претендувати на фінансування з ДФРР у поточному році – йдеться на офіційному сайті облдержадміністрації.

Зокрема вчора, 15 січня 2021-го року під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проєктів) та проєктів-переможців  «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, де затвердили попередній перелік проєктів, аби подати його у Міністерство розвитку громад України.

Як відзначив голова ОДА Юрій Погуляйко, передбачена сума, на жаль, у половину менша прогнозованої. Однак, очільник області вважає, що це не остаточне рішення і, можливо, обласній адміністрації вдасться відстояти свою позицію перед керівництвом держави та залучити додаткове фінансування.

«Сьогодні нам необхідно прийняти рішення, які об’єкти за рахунок коштів ДФРР будемо будувати у цьому та наступному році на доведену нам суму. Але думаю, що це не остаточне рішення, адже остаточне рішення буде прийнято у лютому. Вкінці січня матиму можливість презентувати Главі держави нашу програму, і сподіваюся, що вдастся переконати керівництво держави додати нам кошти. Тоді зберемося ще раз і проголосуємо», – зауважив Юрій Погуляйко.

Опісля заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів присутнім про формування списку із переліку переможців за результатами голосування. Складається він із 6-ти проєктів – трьох перехідних та трьох нових.

Зокрема стало відомо, що у переліку перехідних об’єктів на 2021 рік залишилися три школи: у селах Башлики Ківерцівського, Піща Шацького, Стобихівка Камінь-Каширського районів.

Із переліку перехідних за рішенням Мінрегіону виключили школу в с.Головне Любомльського району, позаяк там досі не проведена тендерна процедура. Згідно вимог ДФРР, прописаних у постанові КМУ, перехідний об’єкт повинен бути завершений упродовж 4-х років, а відтак завершити школу не встигнуть. Тому в Мінрегіоні  порадили включити школу в перелік проєктів наступного року, як об’єкт нового будівництва.

Окрім цього, згідно нової постанови Кабміну є вимога, що не менше 30 % коштів ДФРР повинно бути спрямовано проекти розвитку. Враховуючи ситуацію, що склалася, із переліку переможців (за результатами голосування членами комісії) в області визначили 2 проекти, які сприяють розвитку туристичного потенціалу Волині. Зокрема, мова про розвиток Шацького поозер’я та відновлення музею імені Лесі Українки в с.Колодяжне, які власне й потрапили у перелік, як нові об’єкти.

Також є третій новий об’єкт, який набрав найбільшу кількість балів під час голосування, та відповідає вимозі щодо квоти на розвиток спортивної інфраструктури – розбудова фізкультурно-спортивної та плавально-оздоровчої інфраструктури.

Слід зауважити, що раніше до переліку потрапляли об’єкти, на реалізацію яких необхідно було не менше 5-ти млн грн. Цьогоріч така вимога складає – 10 млн грн. Окрім цього, потрібна ПКД та експертиза на об’єкти, затверджена на раніше квітня 2019-го року.

Відтак, члени комісії врахували зауваження та пропозиції Мінрегіону, озвучені під час онлайн-зустрічі 13.01.2021, зокрема щодо включення до зазначеного переліку, відповідно до вимог законодавства, перехідних проєктів з минулих років, термін реалізації яких не перевищує 4 років, і спрямування не менше 30% обсягу коштів ДФРР на досягнення першого пріоритету Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року щодо забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій,

Таким чином, на засіданні затвердили попередній перелік проєктів, до якого увійшли:

перехідні

– Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Піща, вул. Центральна, 84 Шацького району Волинської області

– Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с Башлики Ківерцівського району Волинської області

– Нове будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Стобихівка Камінь-Каширського району Волинської області

нові

– Нове будівництво мультифункціонального спортивного комплексу на базі практики спортивно-оздоровчого табору «Гарт» на оз. Світязь Шацького району Волинської області

– Ревіталізація Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області

– «Розбудова фізкультурно-спортивної та плавально-оздоровчої інфраструктури Волині»

До слова, із запропонованного переліку – 5  об’єктів планують завершити до кінця 2021 року.