Скільки дітей народилося на Любомльщині протягом минулого року

Як повідомили у Любомльському ТМО, протягом попереднього 2020 року у стінах цього медичного закладу народилося 465 немовляток, в тому числі дві двійні. Цікаво, що дівчаток і хлопчиків майже порівну: 232 проти 233. У 161 випадку народжували жінки з-за меж району. В цілому ж, як повідомили у відділі ДРАЦС по Любомльському і Шацькому районах за минулий рік на теренах Любомльщини було зареєстровано 377 немовлят.

Наприкінці 2020 року в Україні повернули надання батькам при народженні дитини одноразової допомоги “пакунок малюка”.

Згідно із законом, “пакунок малюка” – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

Передбачено, що вартість “пакунку малюка” становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

У листопаді 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про надання при народженні дитини одноразової допомоги “пакунок малюка”, в якій батькам дають право вибору – отримувати допомогу у грошовій чи натуральній формі.

Так, з 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.