Як на Любомльщині водохресну купіль приймали

З кожним роком все більше і більше примножуються християнські традиції в нашому краї. Одним із підтверджень цьому може бути свято Богоявлення або ж Хрещення Господнього. І, незважаючи на холод і морози, є чимало охочих прийняти крижану купіль, щоб очистити душу і тіло.

У Згоранах, як і в попередні роки, дійство відбувалося біля місцевого озера. Берег водойми заповнили як жителі села, так і гості з різних куточків району.

Напередодні тут вирізали велику ополонку, з крижаних брил спорудили хрести та імпровізований престол. На початку настоятель місцевого Свято-Дмитрівського храму отець Петро звершив обряд освячення води та привітав усіх зі святом Богоявлення Господнього.

По тому розпочався своєрідний православний екстрим — водохресна купіль. Першою на це наважилася п’ятикласниця з Вишнева Дарина Глущук.

Свято об’єднало різні покоління — в ополонку пірнали і дорослі, й дітвора. Хтось робив це вперше, для когось така процедура — звична справа. Ну хтось просто вмивав обличчя озерною водою і набирав її з собою.

Швиденько перевдягнувшись, одні прямували додому, інші залишалися поділитися враженнями.

Святкування, освячення водойм та пірнання в ополонку відбулося також в інших населених пунктах краю.

ПЕРЕДРУК  – З ДОЗВОЛУ РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ “НАШЕ ЖИТТЯ”

А ось як приймали купіль на озері Чорному у Шацькому районі.