Рибалкам на замітку: які штрафи за риболовлю в зимувальних ямах

З 1 листопада заборонений лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Заборона триватиме до початку весняно-літньої заборони на період нересту.

Дозволяється рибалити зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями, – повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не може перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Крім того, під час риболовлі варто дотримуватись правил безпеки.

За порушення правил рибальства, у тому числі добування риби на зимувальних ямах передбачена адмінвідповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП: попередження або накладення штрафу на громадян від 34 грн до 170 грн, на посадових осіб − від 170 грн до 510 грн.

Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову (із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, та інше) то згідно зі статтею 85 КУпАП ч. 4 штраф − від 340 грн до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: сом − 425 грн, щука − 340 грн, короп − 306 грн, лящ − 170 грн, лин − 119 грн.

Залежно від ступеня завданих збитків передбачена не тільки адміністративна, але і кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України.

Працівники екоінспекції постійно проводять рейдові перевірки на водних об’єктах Волині щодо дотримання природоохоронного законодавства.

Якщо ви знаєте про незаконний вилов риби на території Волинської області, повідомляйте за номером “гарячої лінії” (0332) 72-33-96.