Волиняни, у яких встановлено електроопалення, отримають компенсації

Таке рішення 27 січня 2021 року прийняв Уряд України, – повідомляють в облдержадміністрації. Загальна сума передбачених компенсацій становитиме 1,4 мільярда гривень. Відтак, волиняни як і всі українці, які використовують електричне опалення у своїх будинках, отримуватимуть компенсації.

Окрім цього, рішення Уряду України стосується багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які до 31 грудня 2020 року користувалися пільговими тарифами на електроенергію.

На Волині, за ними управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, на кінець 2020-го року налічувалось 23 тисячі абонентів, що до 1 січня 2021 року користувалися пільгами на постачання електроенергії. Серед них, зокрема, були і багатодітні та прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, а також обладанані електроопаленням домогосподарства, які мали пільги в опалювальний період – плата до 3 тис. кВт становила 90 коп. за 1 кВт електроенергії.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року Постановою Кабінету Міністрів України №1325 було затверджено фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів. Так, ціна на електричну енергію для побутових споживачів з 1 січня до 31 березня 2021 року становить 1,68 грн з ПДВ незалежно від обсягу споживання.

Слід зазначити, що безпосереднього підвищення ціни на електричну енергію не відбулося. Зміни відбулися лише у частині пільг. Зокрема з 1 січня 2021 року припинили свою дію знижені тарифи, що, своєю чергою, збільшило суму оплат у платіжках за спожиту електроенергію

Відтак, Уряд вирішив напрацювати стратегію подолання тарифної кризи та створення справедливих правмил на ринку електроенергії та газу.

Рішення про компенсації громадянам є одиним із таких кроків.  Як пояснює Глава Уряду, людям не треба буде кудись ходити й носити довідки. Усі компенсації нараховуватимуться автоматично.

Відповідну постанову Уряд ухвалив із доопрацюванням. Прем’єр-міністр відзначив, що компенсації для громадян, у яких встановлене електроопалення – один із 8 кроків урядової стратегії з подолання тарифної кризи та створення справедливих правил на ринку газу.