У Рівному обговорювали напрямки підтримки сільського господарства

Нещодавно у Рівненській сільській раді відбулась робоча зустріч із заступником директора департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрієм Юрченком. Участь у заході взяли місцеві жителі, керівники фермерських господарств, власники ОСГ, – інформують на сайті громади.

Юрій Юрченко повідомив, що у 2020 році аграрії Волині отримали з державного бюджету понад 127 млн грн за 17 напрямками підтримки. У 2021 році з державного бюджету передбачається надання спеціальної дотації за утримання корів фермерському господарству, у власності якого перебуває від 5 до 50 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, у розмірі 5 тис грн на 1 корову. Підтримка новоствореним господарствам – бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь – 5 тис грн/га, компенсація протягом 10 років мінімального страхового внеску ЄСВ у розмірі від 0,9 до 0,1 включно за умови сплати решти внеску головою СФГ та ряд інших програм. В області впроваджується проєкт за сприяння компанії Укрмілкінвест «Створення сімейних молочних ферм», уже створено 9 таких міні-ферм.

  Сільський голова Юрій Фініковський зазначив, що органи місцевої влади повинні сприяти розвитку одноосібних селянських господарств, передбачати кошти на місцеві  та регіональні програми підтримки сільгоспвиробників та забезпечувати виділення дотацій з бюджетів вищих рівнів та співфінансування. Проінформував присутніх про Програму підтримки особистих селянських господарств та розвитку АПК у Рівненській  сільській раді на 2021-2022 роки. Він повідомив, що згідно Програми у 2020 році надано дотацію власникам ОСГ, які утримують 2-х корів – 2 500 грн; утримують 3-х і більше корів – 1 500 грн; за утримання бджолосімей – 10 000 грн; частково відшкодовано вартість штучного осіменіння – 65 800 грн.