День Святого Валентина: цікаві факти і традиції

Це свято, яке відзначається сьогодні, з кожним роком все міцніше вкорінюється серед нас. А все тому, що кохання — найпрекрасніше та найзагадковіше з усіх людських почуттів. Ми підготували добірку цікавих фактів про традиції святкування Дня закоханих у різних країнах світу та про інші невідомі факти, пов`язані із сьогоднішнім днем.

 • Символом Дня закоханих є червоні троянди. Коріння цієї традиції — в античному язичництві: богиня кохання Афродіта, за легендою, поспішаючи до коханого, стала на кущ білих троянд, поранила ногу і її божественна кров пофарбувала їх в червоний колір. З того часу червоні троянди — символ кохання і пристрасті.
 •  У деяких країнах в цей день жінка може підійти до свого коханого і запропонувати йому одружитися з нею. Якщо ж він не готовий до такого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкове плаття, а собі шовковий шнурівок з нанизаним на нього серцем.
 • У давнину молоді дівчата і хлопці у цей день збиралися разом, аби дізнатися свою долю. Вони писали на папірцях імена і кидали ці листочки в глек, потім кожен витягував по одному папірцю і дізнавався ім`я своєї майбутньої коханої людини – «Валентина» чи «Валентини».
 • У деяких країнах незаміжнім дівчатам кохані дарують одяг: якщо дівчина прийняла подарунок – вона згодна вийти заміж за нього.
 • У Вероні 14 лютого туристи з усього світу відвідують капелу, де у дворі стоїть білий будинок, біля балкона якого колись так наполегливо чекав свою Джульєтту Ромео. Біля будинку споруджений бронзовий пам’ятник Джульєтті. Кажуть, він принесе щастя у коханні і здійснення бажань тим, хто доторкнеться до грудей статуї.
 • У Франції в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а букети добирають дуже ретельно, згідно із “мовою квітів”.
 • У Фінляндії 14 лютого зветься Днем любові. Фіни в цей день дарують сувеніри у формі серця не лише своїм коханим, а й матерям, оскільки жіночого дня, подібного до 8 Березня, у цій країні немає.
 • Японці День закоханих перетворили на наше свято 8 березня, але для чоловіків, оскільки подарунки в цей день роблять в основному жінки — чоловікам, і дарувати прийнято всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці тощо. Проте жінки себе приниженими не відчувають, адже 14 березня в Японії відзначають Білий день, тобто чоловіки мають відповісти взаємністю на освідчення жінок 14 лютого.
 • У Японії в День закоханих щороку проводять конкурс на найгучніше зізнання в коханні. Хлопці і дівчата піднімаються на поміст і по черзі кричать щодуху найрізноманітніші слова любові своїм коханим. Переможець конкурсу отримує приз. Природно, що переможцями майже завжди стають чоловіки.
 • Німці вважають Валентина покровителем божевільних і проводять в цей день спеціальні Богослужіння.
 • Найбурхливіші святкування Дня закоханих вже декілька років проходять на Ямайці. Зокрема, на модному тамтешньому курорті «Гедонізм-ІІ» кілька років тому було запроваджено так звані «голі весілля»: пари стоять під вінцем і обмінюються обручками… в одязі Адама і Єви.

Щиро вітаємо усіх закоханих із Днем святого Валентина та бажає вам ще палкішого, міцнішого та пристраснішого кохання!