Волинські аграрії розпочали весняно-польові роботи

На Волині розпочалися весняно-польові роботи. До посівної кампанії долучилися усі аграрії області. Уже засіяно 22,8 тис. га ранніх ярих зернових та зернобобових культур, а це 18 % до загальних намірів посіву.  Пшениці засіяно 12 тис. га (24%), ячменю – 27 тис. га (52%), вівса – 4,6 тис. га (13 %), цукрових буряків – 2,6 тис. га (27 %). Про це повідомляють в обласній держадміністрації.

Окремі господарства уже розпочали посів соняшника. З підвищенням середньодобових температур господарства масово приступлять до сівби пізніх ярих культур – соняшника, сої та кукурудзи.

Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, польові роботи у поточному році розпочалися на початку березня з підживлення посівів озимого  ріпаку та пшениці.

Надлишок вологи дещо ускладнював переміщення сільськогосподарської техніки по полях, тому підживлення аграрії проводили у нічну пору по мерзлоталому  ґрунті, адже вчасне і якісне підживлення позитивно впливає на майбутнє формування колосків в колосі та є основою формування високого врожаю ранніх.

В області уже завершено перше підживлення озимини азотними добривами, а окремими господарствами розпочато друге підживлення.

В цілому  складалися добрі та задовільні умови для укорінення, розвитку та перезимівлі озимих культур. На сьогодні посіви озимини перебувають у доброму стані.

Погодні умови березня через надлишок вологи та нічні заморозки дещо стримували перехід весняної посівної кампанії в активну фазу. Однак, поточні умови  квітня дозволили активізувати посів сільськогосподарських культур.

Посів ярих культур очікується на площі близько 300 тис. га, з них ярих зернових і зернобобових – 130 тис. га, цукрових буряків – 10 тис. га, сої – 38  тис. га, соняшника – 41 тис. га.

Восени під урожай 2021 року посіяно 183,8 тис. га озимих зернових (99,3% до попереднього року), в тому числі: озимої пшениці – 150,3 тис. га, озимого жита – 23,4 тис. га, озимого ячменю – 7,5 тис. га, озимого тритикале – 2,6 тис. га.

Крім того, посіяно 46,1 тис. га озимого ріпаку.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.