Скільки заробляє керівництво громад на Любомльщині

До складу Ковельського району входять 23 громади. Сумарно керівництву 22 з них за 8 місяців 2021-го року нарахували понад 14 мільйонів гривень заробітної плати. 

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив, скільки отримують міські, сільські і селищні голови, їхні заступники, секретарі та керуючі справами у територіальних громадах Ковельського району. На запит «Сили правди» 22 із 23 громад району надали інформацію про нарахування зарплати керівництву із 1 січня до 31 серпня 2021 року.

Інформацію про нараховані заробітні плати керівнику, секретарю та заступникам не надала лише Любомльська міська рада, двічі проігнорувавши запит.

У територіальних громадах Ковельського району працюють 2 міських, 9 селищних та 12 сільських голів, а також 23 секретарі. Також станом на осінь 2021-го, тобто на момент отримання відповідей від громад, у радах працювало 27 заступників та керуючих справами виконкомів.

Зарплати, про які йдеться нижче, це гроші, що нарахували посадовцям, тобто без вирахування податків. У кінцевому результаті «на руки» вони отримували менше.

В інфографіці нижче відображена заробітна плата кожного з посадовців громад Ковельського району (стосовно тих громад, які повідомили відповідну інформацію) у сумі за 8 місяців 2021-го року із врахуванням всіх статей доходів, що її складають, і середня щомісячна. Слід зауважити, що «Сила правди» вимушена була вдатися до власних розрахунків середньомісячних виплат керівникам тих громад, звідки інформацію надіслали у вигляді методики, а не сум фактично нарахованих коштів.

 

Очільники територіальних громад Ковельського району мають посадовий оклад приблизно 11-15 тисяч гривень. Все інше це – премії, лікарняні, відпускні, нарахування за ранг, стаж, інтенсивність праці та «оздоровчі».

Вишнівський сільський голова Віктор Сущик за 8 місяців отримав 271 тисячу гривень. У середньому це 33,9 тисячі гривень на місяць. На жаль, Вишнівська сільська рада не надала на запит розподілу за статтями нарахувань.

Зарплату приблизно того ж рівня отримував й очільник Головненської громади Микола Демедюк. За 8 місяців торік йому нарахували 268,8 тисячі гривень. Сюди увійшли 100 тисяч гривень посадового окладу та 88 тисяч гривень премій. У середньому Миколі Демедюку нараховували більше 33 тисяч гривень на місяць.

Очільник Рівненської громади Юрій Фініковський за вісім місяців 2021 отримав 170,9 тисяч гривень. У середньому це 21,3 тисячі гривень на місяць.

Загалом 22 голів громад, які відповіли на запити «Сили правди», торік мали 27 заступників та керуючих справами виконавчих комітетів. Їхні оклади коливалися в межах 10-12 тисяч гривень на місяць. У середньому щомісяця вони отримували від 11 тисяч в менших до 48 тисяч гривень в більших громадах.

Ковельський міський голова має трьох заступників та керуючого справами, очільники Шацької, Турійської, Ратнівської, Голобської та Любомльської громад — по два, решта — по одному. Не мають заступників керівники Головненської, Дубечненської та Велимченської громад. Що ж стосується керуючих справами, то такі посади виділені у Ковельській та Любомльській міських радах, а також у Дубівській сільській раді.

Заступниці голови Вишнівської громади Галині Федончук нарахували за 8 місяців 299 тисяч гривень. В середньому це приблизно 37,4 тисячі гривень на місяць. На жаль, розподілу за статтями нарахувань в сільраді не надали.

У Ковельському районі працюють 23 секретарі міських, сільських та селищних рад. У середньому їхні оклади становлять 10-12 тисяч гривень на місяць. Всі інші грошові надходження це — надбавки, доплати та премії.

Секретарка Вишнівської сільської ради Тетяна Вегера отримала за 8 місяців 2021 року 248 тисяч гривень. На жаль, розподілу за статтями нарахувань в сільраді не надали, тому виходячи з такого розміру загальних нарахувань у середньому посадовиця отримувала 31 тисячу гривень на місяць.

Зарплату приблизно на тому ж рівні отримувала і секретарка Головненської селищної ради Валентина Боярчук. Загалом з вказаний період – 247,8 тисячі гривень. У цю суму увійшли більше 92 тисяч гривень окладу, 81,6 тисячі гривень премій, 21,7 тисячі гривень доплати за вислугу років та 52,3 тисячі гривень інших нарахувань. У середньому Боярчук також отримувала 31 тисячу гривень в місяць.

Секретар Рівненської сільської ради Микола Гурко за той же період 2021 року отримав 147,6 тисяч гривень. В середньому на місяць йому нараховували 18,4 тисячі гривень.

У середньому очільники громад отримують від 15 до 53 тисяч гривень на місяць, заступники та керуючі справами виконкомів – від 11 до 48 тисяч гривень, а секретарі — від 11 до 33 тисяч гривень на місяць.