Керівництво обласної ради підтримує плани Любомльської громади

Голова обласної ради Григорій Недопад у супроводі депутатів Володимира БондараВолодимира Дибеля та Андрія Бокоча з робочим візитом відвідав Любомльську міську територіальну громаду, пише Волинь онлайн.

Голова громади Роман Ющук розповів про кілька нагальних потреб любомльців і попросив сприяння у їх вирішенні. Він зазначив, що понад п’ять років громада домагається будівництва нової дитячо-юнацької спортивної школи. Три десятиліття  заклад розташовується в пам’ятці архітектури національного значення – палаці Браницьких. «Наші діти займаються у практично аварійній будівлі, яку не те, що неможливо пристосувати під сучасні потреби, навіть звичайний ремонт зробити проблемно через статус пам’ятки. Тому ми вирішили зводити нову спортшколи. Неподалік стадіону “Колос” уже виділено земельну ділянку площею понад пів гектара.  До кінця лютого буде завершена розробка проєктно-кошторисної документації. Будівля буде триповерховою із великою залою для ігрових видів спорту, окремими площами для занять з боротьби, дзюдо, боксу та гімнастики, глядацькими трибунами, роздягальнями та душовими. Вартість об’єкту – понад 70 млн грн. Ми розраховуємо на співфінансування з державного бюджету під інфраструктурну програму, яку фінансує Міністерство молоді та спорту», – сказав він.

«Громада готова співфінансувати і веде активну підготовчу роботу. Сподіваємось, що й народні депутати, які були обрані від цього округу, подбають про виділення коштів з державної казни на цей об’єкт. І у підсумку, за рахунок місцевого, обласного і державного бюджетів ми зможемо реалізувати цей проєкт», -резюмував голова облради Григорій Недопад.

Очільник та депутати Волиньради оглянули також і приміщення місцевого Центру первинної медичної допомоги. Частину будівлі, в якій він розташовується, планують реконструювати під службове житло для медиків, – розповів голова Любомльської громади. Коштом закладу уже розроблено проєктно-кошторисну документацію на заміну покрівлі, яка обійдеться майже у 5 мільйонів гривень. Роман Ющук просить в обласного бюджету фінансової підтримки на проведення внутрішніх робіт.

«Обласна рада по можливості долучатиметься до співфінансування таких об’єктів, адже це додатковий стимул для залучення молодих фахівців. Втримати лікарські кадри у невеликих громадах – неабияка проблема, а житло – це хороший аргумент», – зауважив Григорій Недопад.

Він також навідався до Любомльського територіального медичного об’єднання, де триває обладнання додаткових кисневих точок. «Ми додатково встановлюємо майже 50 кисневих точок. У нас наразі є 180 ліжок, які обладнані киснем, а згодом матимемо 226, що повністю задовольнить потребу нашого закладу. Нам мають також доставити додаткову кисневу станцію», – зазначив гендиректор медичного об’єднання, депутат облради Володимир Дибель.

Він також  розповів, що завдяки сучасному приймальному відділенню, реконструкцію якого завершено минулоріч, є змога розподіляти потоки ковідних та соматичних пацієнтів. Гості також оглянули новопридбане високоточне медобладнання, яке уже слугує пацієнтам.