Школу в Головне будуватимуть спільними зусиллями

Голова обласної ради ознайомився із проблемами та перспективами розвитку Головненської селищної ТГ, – повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Григорій Недопад разом із депутатами облради Володимиром БондаремВолодимиром Дибелем та Андрієм Бокочем, обранцями райради та очільником  місцевої громади Миколою Демидюком оглянули місце, де ще десятиріччя тому розпочалось будівництво нової школи на 600 учнівських місць. За ці роки недобросовісний підрядник за 11 млн гривень спромігся звести лише фундамент школи, стіни котельні та паркан. Микола Демидюк розповів, що проектно-кошторисну документацію відкоригували наприкінці 2020 року. Для завершення будівництва цієї школи необхідно ще понад 111 мільйонів гривень. Між тим, цьогоріч коштів держбюджету на цей об’єкт не передбачили взагалі.

«Однак є й інші державні програми, зокрема – Велике будівництво, або ж субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Тобто варіанти є і їх треба розглядати», – зауважив очільник Волиньради.

Тим часом тутешні дітлахи змушені навчатися у п’яти непристосованих приміщеннях, збудованих ще наприкінці 50-х років минулого століття. В ліцеї – 460 учнів і їх кількість щороку збільшується.

«Сподіваюсь, що спільними зусиллями нам вдасться домогтися, щоб будівництво школи було відновлене. Очільник громади, а також депутати обласної та районної ради розуміють, що вона вкрай потрібна для цієї великої і перспективної громади. Тут стабільний приріст населення. І, зрештою, при оптимізації навколишніх малокомплектних шкіл, цю школу можна заповнити, вирішити проблему із садочком, а також зробити цей навчальний заклад опорною школою І-ІІІ ступенів», – зазначив Григорій Недопад.

Голова облради також навідався і до Головненської спеціальної школи. Нещодавно тут змінився керівник. Відтак, Григорія Недопада та депутатів цікавило бачення Анатолія Москалюка щодо розвитку обласного комунального закладу. Директор розповів, що у закладі навчається понад 150 дітей з різних куточків області, 20 з яких – діти-сироти, або ж позбавлені батьківського піклування. За словами керівника, основне завдання закладу – це реалізація права на освіту дітей з особливими освітніми потребами та їх інтеграція в суспільство. Також тут налагоджують співпрацю із професійно-технічними навчальними закладами, аби вихованці, з урахуванням їх стану здоров’я, особистісних можливостей, могли отримати професію.

«З 4 класу наші діти додатково мають профільне навчання. Ми цьогоріч вирішили ввести новації і написали нову навчальну програму: «господарсько-екологічна справа», в рамках якої ми вчимо учнів сортувати сміття та раціонально використовувати органічні та побутові відходи. Наші вихованці також навчаються за напрямками: столярно-теслярська справа, швейна та мулярно-штукатурна справа»,  – зауважив Анатолій Москалюк.

Під час огляду території закладу Григорій Недопад звернув увагу керівника на необхідності знесення старих дерев та аварійних споруд, які можуть становити небезпеку для дітей. Він також пообіцяв сприяння обласної ради щодо виділення коштів освітньої субвенції на утеплення одного зі спальних корпусів та реконструкцію харчоблоку.

«Цього року держава запланувала цільову субвенцію на реконструкцію харчоблоків, обласна рада звертатиметься до Міністерства освіти і науки та інших профільних відомств аби  до переліку були найперше включені заклади інтернатного типу», – підкреслив він.