Євроколія Київ-Варшава та модернізація МАПП «Ягодин»: інтеграція української транспортної мережі в європейську

Україна й Польща планують запуск швидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою. Наразі країни спільно напрацьовують план реалізації проєкту та готуються до презентації проєкту на рівні Європейського Союзу. Про це йшлося під час робочого візиту Міністра інфраструктури Олександра Кубракова, заступника Міністра Мустафи Найєма та керівника Укрзалізниці Олександра Камишіна в Республіку Польща. У межах візиту українська делегація провела зустріч з Міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком, а також взяла участь в конференції «Європа Карпат».

Як зазначалося в ході зустрічі, будівництво євроколії Київ – Варшава має об’єднати дві європейські столиці швидкісним транспортом. Час у дорозі займатиме до 4 годин.

Окрім цього, сторони обговорили подальші дії в напрямі інтеграції української транспортної мережі в європейську, а саме:

  • нові автобани до західного кордону — йдеться про будівництво першої концесійної дороги Краківець-Львів-Броди-Рівне, а також масштабне оновлення дороги М-07 Київ-Ковель-Ягодин, з підвищенням її до І-а категорії;
  • реконструкція ділянки Мальховіце-Нижанковичі на українсько-польському кордоні (лінія 102) — це кроскордонна ділянка не експлуатується з 1995 року. Вона має важливе значення для сполучення двох польських регіонів;
  • модернізація міжнародних автомобільних пунктів пропуску — проєкт президентської програми «Велике будівництво», який стартує вже у 2022 році, і передбачає оновлення ключових МАПП на кордоні з ЄС. Зокрема, у фокусі — модернізація ключового україно-польського пункту пропуску в Ягодині.

Також Україна наразі веде активну роботу щодо включення в індикативні карти TEN-T таких маршрутів:

  • дорога Н-01 Київ — Знам’янка;
  • залізничні ділянки Коростень — Житомир — Бердичів та Стрий — Івано-Франківськ через Долину;
  • річок Дніпро та Південний Буг.

Нагадаємо, 31 січня 2022 року було прийнято Спільну заяву Міністрів інфраструктури України та Польщі, яка зокрема передбачає:

  • якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням;
  • суттєве збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахуванням потреб українських та польських автоперевізників;
  • розроблення спільного плану дій щодо підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Польщі та України.

Управління інформаційної та внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації.