ПОВІДОМИЛИ КОМУ З УКРАЇНЦІВ ПОТРІБНО ПОВЕРНУТИ ДОПОМОГУ 6500 ГРН

Уряд вимагає від окремих категорій українців повернути отриману допомогу у розмірі 6500 гривен, що передбачена тим громадянам, хто залишився без роботи.
Як інформує Україна молода, про це стало відомо з листа Мінекономіки.
Як виявилося, через помилку ці гроші отримали бюджетники, яким така допомога не передбачалася. Саме їх тепер і просять повернути кошти добровільно, інакше заберуть через суд. І це при тому, що ще не всі з тих, кому були реально призначені виплати, змогли отримати або й навіть оформити цю допомогу, бо перебували в окупації або з інших, зокрема й технічних причин. Водночас держава анонсує поновлення виплат.
15 червня цього року, згідно з ухваленим ВР 31 травня законопроектом №7413 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» мають відновитися виплати за програмою «єПідтримка».
Загалом законом передбачено збільшення видатків загального фонду держбюджету на 287 092,7 млн грн шляхом здійснення додаткових зовнішніх запозичень, на:
– надання допомоги в рамках програми «єПідтримка» для громадян, які через війну втратили роботу (йдеться про 6500 грн для тих, хто подав відповідну заявку), на що виділили 5 824,5 млн грн;
– фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищення до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду – 20 063,1 млн грн;
— надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг – 12 536,7 млн грн.
Але напередодні, 11.05.2022, з’явився лист Мінекономіки України №3611-07/23524-07, у якому прописано роз’яснення щодо повернення працівниками бюджетних установ необґрунтовано отриманих коштів одноразової матеріальної допомоги.
Зокрема, як зазначають чиновники, згідно з відповідними постановами Кабміну та внесеними змінами, «передбачено надання допомоги у рамках програми «єПідтримка» у розмірі 6500 грн, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам – підприємцям, страхувальники яких, зокрема, не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування».
Як повідомляла УМ, усі внутрішні переселенці за березень-квітень отримали допомогу розміром 2000 гривень. На дітей та для осіб з інвалідністю виплати становлять 3000 гривень. Однак з травня цю соціальну допомогу отримають лише дві категорії населення.