У лісовому розсаднику лісівники плекають майбутній ліс

Ось так зійшли сіянці сосни у тимчасовому розсаднику Любомльського лісництва ДП «Любомльський лісгосп». Ці тендітні паростки є початком густого могутнього лісу.

Тимчасові розсадники закладають для забезпечення лісництва власним посадматеріалом, де пророщують насіння головних лісоутворюючих порід. Під розсадник обирають ділянку серед лісу із відмінним для цього поживним грунтом, з хорошим до неї доїздом.

Відтворення лісових насаджень вимагає багато часу, зусиль та відповідальності. Спочатку необхідно відібрати добротне насіння, підготувати його для посіву. Площа для розсадника та підготовка грунту — теж має вагу. У народі кажуть: «Земля потребує доброї погоди, доброго насіння та доброго робітника». Отож ще одне важливе завдання — доглядати за сходами, обробляти, ретельно прополювати та поливати. Адже виростити треба здоровий стандартний посадматеріал. Опісля, через рік-два, дбайливо виплекані сіянці лісівники висадять на постійне місце на ділянки, де відбулись у минулому суцільні зруби. А новостворені культури, що підуть у ріст, теж ще треба вберегти. Лише через десятки років на цьому місці шумітиме високими кронами молодий ліс. Власне, у цьому і полягає неоціненна праця лісівників, які живуть і трудяться для поколінь.