Камер багато, а толку…

«Віднедавна у Гущанському лісництві за станом лісових масивів можна стежити, сидячи просто у приміщенні. Тут встановлено телевізійну камеру спостереження. До речі, їх кілька в області.

Великий монітор, дистанційний пульт, за допомогою якого керують відеоустановкою — і на екрані перед спостерігачем з’являються панорами навколишніх лісів, радіусом понад 30 кілометрів. Завдяки їй можна розгледіти не лише найменший дим, а й усе, що відбувається, весь рух у лісі, навіть листя на деревах.

Телевізійний пристрій легкий і зручний у користуванні, працівникам лісництва відтепер не потрібно затрачати час та зусилля, щоб підніматись на пожежну вишку під палючим сонцем.

Літо розпочалось спекотними днями. Відпочинок на природі вабить у таку пору кожного. Веселі та безтурботні юрби підлітків, молоді, компанії старших проводять свої уікенди та свята серед розкішних лісових краєвидів. І щоб зберегти цю неповторність, кожен повинен розуміти і свідомо дотримуватись правил пожежної безпеки та культури поведінки у лісових насадженнях. Ми — господарі на своїй землі». («Наше життя» №46 від 18.06.2011 року).

Таке повідомлення в нашій газеті з’явилося у червні 2011 року, після того, як в Гущанському лісництві серед інших на Волині були встановлені надсучасні системи відеоспостереження з метою запобігання пожежам. Зі слів працівників, за їх допомогою можна було відслідковувати чи не всю площу лісів Прибузького лісгоспу, а чітка картинка сягала території Згоранських озер. Скільки часу функціонувала камера сьогодні сказати конкретно ніхто не може, зате добре відомо, що наступну систему відеонагляду в Гущі встановили вже у 2016 році. З її допомогою відсліжували годування тварин у лісі.

Минулоріч  в інформаційному просторі Волині з’явилося чергове повідомлення про обладнання нової пожежної станції на території Прибузького лісгоспу: «У травні цьогоріч у Мощаницькому лісництві Звірівського лісомисливського господарства (Ківерцівський район) та у Прибузькому лісовому господарстві (Любомльський район) обладнали нові пожежні станції з сучасною системою відеоспостереження. На понад 40-метрових вишках встановили відеокамери, що безперервно повертаються по всьому периметру».( 2.09.2019, rayon.in.ua).

Проте нинішньої весни чи не всі пожежі в лісових масивах Рівненської ОТГ виявляли місцеві активісти, котрі й організовували гасіння. В такій ситуації у жителів виникло не тільки чимало запитань до керівників лісової галузі, а й ціла низка звинувачень. Як на них відреагували лісники? Про це також можна поцікавитися у жителів Рівненської ОТГ, які й надалі продовжують відслідковувати все, що відбувається в лісі. Тому нове інформаційне повідомлення від Прибузького лісгоспу в червні цього року адресується, напевне, саме їм: «У ДП «Прибузьке ЛГ» вдосконалюють діючу систему відеоспостереження за лісами Державним підприємством «Прибузьке лісове господарство» — для кращого і оптимального виявлення лісових пожеж у пожежонебезпечний період — нещодавно було розширено лісову пожежну станцію. Встановили нові камери у Гущанському лісництві – з необхідним додатковим обладнанням» (24.06.2020 р. Фейсбук-сторінка  «ДП Прибузьке лісове господарство»).

Андрій ЗАДОРОЖНИЙ.