Святих Петра і Павла

12 липня християни відзначають день пам’яті апостолів Петра і Павла. Святий Петро (до хрещення — Симон) — брат апостола Андрія Первозванного. Спочатку він жив звичайним життям, разом із братом рибалив. Але настав день, коли Андрій Первозванний, який першим почув заклик Ісуса Христа, привів до Сина Божого і Петра, і той став одним з перших дванадцятьох апостолів Господа.

Під час своїх мандрів Ісус якось запитав учнів, за кого люди його визнають і за кого визнають його учні. Відповіді були різні, але жодна з них не була близькою до істини. І лише учень Петро сказав: «Ти — Христос, Син Бога живого». Христос сказав у відповідь: «Блаженний ти, Симоне, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але мій небесний Отець».

Саме йому Ісус Христос по закінченні Таємної вечері напророчив, що Петро зречеться тричі Господа ще до того, як заспівають півні. Так і сталося, як сказав Син Божий: Ісуса Христа схопили, а Петра, який назирці пішов слідом, упізнали люди. Він тричі зрікся Господа, та ще й заприсягся, що не знає Ісуса. Ці три страшні зречення були «анульовані» лише після вознесіння Ісуса Христа, який наділив Петра пастирською владою. Від цього моменту й почалася його проповідницька діяльність.

Святий Павло до свого апостольського служіння називався Савлом, належав до секти фарисеїв. Спочатку він ненавидів перших християн, оскільки був відданий іудейській вірі, навіть брав участь в арештах християн у Єрусалимі та побитті первомученика Стефана. Одного разу він відправився в Дамаск з метою переслідування християн, але дорогою побачив чудесне світло і почув голос: «Савле, чому ти гониш Мене» Він осліп і повели його за руку в Дамаск. Три дні він перебував в пості та молитві. В Дамаску жив один із 70-ти апостолів Ананія. Господь відкрив йому все, що трапилося із Савлом і звелів іти до сліпця, щоби відкрилися йому очі. Все так і сталося. Прийнявши хрещення йому дали ім’я Павло, і з того часу він почав проповідувати про Сина Божого.

Два послання до християн залишив після себе святий апостол Петро, а апостолу Павлу окрім 14 послань належить один із найважливіших для християн творів — Книга дій апостольських. І Петра, і Павла було схоплено за проповідницьку діяльність і страчено.

Ще цей день вважається верхівкою літа. Наші пращури помітили, якщо ясно на Петрів день — рік буде хорошим, а якщо дощ — 40 днів ще буде негода. Найчастіше цей день сухий, спекотний, світлий. З цього приводу існувала приказка: «Петро-Павло жару добавили». Якщо зозуля кує після Петрового дня, то, значить, літо буде хороше, довге і сніг нескоро випаде.