Весняний призов завершений

Черговою командою юнаків із Любомльщини, які відправилися 20 липня на службу до Збройних сил України, завершилася весняна призовна кампанія на території району. Цього дня у стрій сухопутних військ, ВМС та ВПС стали 16 майбутніх солдатів із нашого краю.

Найбільше представництво – четверо хлопців із Зачернецької сільської ради. Троє із Забузького старостинства, решта населених пунктів представлені одним, двома призовниками. Але й по тому, що деяких із них приїхали провести на службу із плацу військкомату особисто керівники старостинських округів можна судити про важливість події для конкретного села чи сільради. Не вперше тут можна побачити Олександра Геруна і Василя Гнатюка, очільників Забузької та Радехівської громад. «На жаль, не всі голови місцевих рад і виконуючі обов’язки старости досить відповідально відносяться до питань організації призову, – розповідає Любомльський військовий комісар, підполковник Василь Дмитрук. – Декого змусити провести якісь заходи беруться самі односельчани – родичі призовників. Але в загальному із поставленим завданням ми спільно справилися. Цього року наші жителі поповнили ряди практично усіх родів військ, багато хто вже сьогодні, відправляючись на службу, висловив бажання продовжити її за контрактом. І така тенденція спостерігається протягом декількох років. Слід зазначити, що серед бажаючих отримати військову професію, чимало жінок, вихідців із нашого краю».

Таким чином в Любомльському ОРВК, завершивши весняну призовну кампанію, яка із-за карантинних обмежень тривала до середини літа, вже починають готуватися до осінньої. Вона офіційно стартує у вересні, але до того часу працівникам райвійськкомату також потрібно належно підготуватися, тим більше, що паралельно проводиться набір на службу за контрактом.

Щодо нинішніх призовників, то звичних урочистостей, із-за відомих причин на плацу військкомату не було. З напутніми словами, побажаннями гарної служби та щасливого повернення додому до присутніх звернулися військовий комісар Василь Дмитрук і настоятель Свято-Михайлівської церкви м. Любомль о.Віктор Возняк. Він же окропив майбутніх воїнів святою водою, вручив кожному іконку, яка захищатиме хлопців протягом всієї служби. Коротке прощання, традиційні обійми із найріднішими і автобус вирушив до обласного збірного пункту.  А далі розпочнеться звичне армійське життя: навчання, присяга, марширування, тренування і таке інше. Словом, військовий вишкіл, який одним дається досить легко, а іншим не зовсім. Проте сьогоднішні юнаки цього не бояться, готові гідно пройти науку, яку проходили їх батьки, діди та прадіди. А потім передавати її своїм нащадкам, адже всі вони переконанні, що саме військова служба робить із вчорашніх юнаків справжніх чоловіків. Тож бажаємо їм ними залишатися завжди, а ще успішного проходження служби та благополучного повернення до рідної домівки.

Сергій МИКОЛАЙЧУК.