Завезли товару на понад 300 мільйонів гривень

Працівники Волинської митниці викрили порушення митних правил на понад 300 мільйонів гривень.

Про це інформують у Державній митній службі України.
Завдяки співпраці Волинської митниці з іноземними колегами викрили трьох суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які під виглядом скловолокнистої сітки імпортували дорожчий товар з Європи. Сукупна вартість незаконно переміщеного товару становить понад 300 мільйонів гривень.
У 2019 році три українські компанії уклали контракти з іноземними партнерами про купівлю-продаж будівельних матеріалів. Ввозили їх через пункт пропуску «Ягодин» окремими поставками як скловолокнисту сітку.
Щодо діяльності компаній ініціювали запити до іноземних держав стосовно надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки. Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби забезпечив отримання інформації від митних органів 12 країн: Греції, Фінляндії, Румунії, Данії, Угорщини, Швеції, Чехії, Іспанії, Литви, Болгарії, Австрії та Польщі.
Документально підтвердили, що всі три компанії подавали українським митникам неправдиві відомості про ввезений товар. Під виглядом будівельних матеріалів на митну територію України завозили спортивне взуття, одяг, комп’ютерне обладнання, телефони.
В діях суб’єктів ЗЕД встановили порушення митних правил, зокрема, переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості. За інформацією від митних органів, вартість незадекларованих товарів складає для першого підприємства майже 59 мільйонів гривень, для другого – понад 85 мільйонів гривень, для третього – понад 158 мільйонів гривень.

На митниці склали протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, що передбачає накладення штрафу в розмірі сто відсотків вартості товару та його конфіскацію. Протоколи про порушення митних правил волинські митники після завершення провадження скерують до суду.